Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ruzuşeb giriş fail ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetçi bile arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan denetçi katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı bileğmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram kontaksı istediği dâhilin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkoparmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişeksiksiz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen eşhas dâhilin ne efsus ki çok okkalı reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğmeslektirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tutum şifreniz bileğmeslektiğinde veya kullanıcı adınız bileğmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeslektiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da bazen “bileğmeslekikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeslektirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir